MŠ Zlín - Kúty Burge
Hlavička

Návštěva paní doktorky ve 3. třídě U Jablíčka 25. 05. 2026

Do naší třídy dnes zavítala paní doktorka, která dětem přiblížila svou práci. Hned na začátku je uklidnila, že se lékařů nemusí bát, protože jejich úkolem je pomáhat lidem, aby byli zdraví.

Společně jsme si povídali o tom, proč vlastně chodíme k doktorovi – například když nás něco bolí, necítíme se dobře nebo když máme nějaký úraz. Paní doktorka dětem vysvětlila, co jsou to bacily, jak se šíří a jak mohou způsobovat nemoci. Zároveň jsme se dozvěděli, jak se jim bránit – především pravidelným a důkladným mytím rukou, které je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů ochrany zdraví.

Děti také zaujalo, co všechno paní doktorka ke své práci potřebuje. Ukázala jim například stetoskop, teploměr a další lékařské pomůcky. Největší nadšení však vyvolala možnost poslechnout si vlastní srdíčko právě pomocí stetoskopu. Paní doktorka navíc stetoskopem přehmatala dětem bříška.

Návštěva byla pro děti poučná a my děkujeme mamince od Staníka, že za námi přišla.

 

Bc. Veronika Tesařová