Větrníkový den 21. 11. 2019

21. listopad je Evropským dnem pro cystickou fibrózu. Využili jsme tento den k šíření osvěty o závažné nemoci, která bohužel postihla i jednoho kamaráda v naší mateřské škole.  Roztočit foukáním větrník je pro většinu lidí hračka. Pro nemocné cystickou fibrózou je to mnohdy nemožná věc. Vyzvali jsme rodiče dětí z celé mateřské školy k vyrábění větrníků v jakékoli podobě, aby si děti mohly vyzkoušet, jak snadno lze větrník rozfoukat, jsou-li děti zdravé. Do akce se zapojily téměř všechny přítomné děti. Na čerstvém vzduchu v prostoru školní zahrady se děti předvedly s pestrými větrníky nejrůznějších velikostí, tvarů a barev. Paní učitelky dětem vysvětlily, jak je důležité mít zdravé plíce a jaké problémy mohou mít slané děti při dýchání a dokonce při jednoduché hře s větrníkem.

Dospělí mohou finančně přispět na pomoc nemocným dětem dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SLANEDETI 90 pro jednorázový příspěvek 90 Kč nebo DMS TRV SLANEDETI 90 pro pravidelný měsíční příspěvek 90 Kč.

Sbírkový účet 30015 – 1921101329/0800

Děkujeme všem rodičům, kteří se zapojili, nebo ještě zapojí do akce na pomoc nemocným dětem.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy