MŠ Zlín - Kúty Burge
Hlavička

Skanzen Rochus 24. 10. 2019

Ve čtvrtek jsme se se staršími dětmi vypravili do Uherského Hradiště do skanzenu Rochus. Hned při příjezdu nás očarovala krásná příroda, kterou osvítilo sluníčko a provázelo nás na celé cestě.

Děti se ve skanzenu seznámily s tím, jak se žilo dříve, navštívily domy, které jsou postaveny přesně podle někdejšího života. Vyzkoušely si, jak se dříve vyráběly cihly nebo máslo a mohly si pohladit kozy a kocourka – jsou to prý vyhlášená „tulidla“, což jsme poznali. Husy jsme ale radši nehladili, protože na nás kejhaly už z dálky a kdoví, jak by to dopadlo.

Děti se zde také vydaly z poklady přírody – nééé nehledali jsme poklad zlatý, ale právě ten přírodní. Paní průvodkyně nám ukázala, jaké se zde nacházejí vzácné druhy motýlů, broučků a květin  - dokonce jsme si vyzkoušeli, jak se takový motýl chytá, ale neměli jsme štěstí a v síti nám uvízlo akorát několik mušek.

Naši cestu jsme zakončili u kaple svatého Rocha, podle kterého se celý skanzen jmenuje. Děti si zde mohly zazvonit na zvon a hurá do školky na oběd – paní kuchařky už nás netrpělivě vyhlížely.

http://www.parkrochus.cz/

Bc. Michaela Patáková, učitelka 1. třídy