Skanzen Rochus 24. 10. 2019

Ve čtvrtek jsme se se staršími dětmi vypravili do Uherského Hradiště do skanzenu Rochus. Hned při příjezdu nás očarovala krásná příroda, kterou osvítilo sluníčko a provázelo nás na celé cestě.

Děti se ve skanzenu seznámily s tím, jak se žilo dříve, navštívily domy, které jsou postaveny přesně podle někdejšího života. Vyzkoušely si, jak se dříve vyráběly cihly nebo máslo a mohly si pohladit kozy a kocourka – jsou to prý vyhlášená „tulidla“, což jsme poznali. Husy jsme ale radši nehladili, protože na nás kejhaly už z dálky a kdoví, jak by to dopadlo.

Děti se zde také vydaly z poklady přírody – nééé nehledali jsme poklad zlatý, ale právě ten přírodní. Paní průvodkyně nám ukázala, jaké se zde nacházejí vzácné druhy motýlů, broučků a květin  - dokonce jsme si vyzkoušeli, jak se takový motýl chytá, ale neměli jsme štěstí a v síti nám uvízlo akorát několik mušek.

Naši cestu jsme zakončili u kaple svatého Rocha, podle kterého se celý skanzen jmenuje. Děti si zde mohly zazvonit na zvon a hurá do školky na oběd – paní kuchařky už nás netrpělivě vyhlížely.

Bc. Michaela Patáková, učitelka 1. třídy