Co dělá školka v noci 08. 06. 2019

Přesně to jsme zjišťovali z pátku na sobotu! Ale pěkně popořadě… Nejprve nám v pátek udělal malý svátek pan žonglér, který nám předvedl spoustu triků a kouzel. Pak následoval nejdůležitější obřad celého roku – totiž pasování našich předškoláků na školáky. Děti dostaly šerpu, medaili a první knihu, kterou si mohou samy přečíst. Paní ředitelka každého předškoláka napasovala na školáka a pak jsme děti poslali tu velkou změnu oslavit ještě domů.

V sedm hodin večer jsme se už zase sešli ve školce a měli jsme obrovskou hostinu, kterou nám nachystaly maminky a my jim tímto moc a moc děkujeme.

To ale nebylo všechno, udělali jsme si aktovkovou přehlídku, abychom věděli, jak budou školáci v záři vypadat a zahráli jsme si spoustu her. Najednou nastala tma a děti našly koťátka naší černé papírové kočky! Koťátka jim napsala vzkaz „SKLEP“ – chvíli jsme váhali a přemýšleli, co to asi znamená, a nakonec jsme přece jen sebrali odvahu a šli se do toho sklepa podívat. Kromě brambor a jiných nezajímavých věcí jsme však objevili poklad! Jenomže jsme byli trošku zmatení, protože u pokladu byla mapa, která nás posílala na zahradu. Tam jsme baterkami hledali, kam nás asi mapa měla zavést a k našemu překvapení jsme našli druhý poklad, který byl mnohem těžší než ten první.

Ve školce jsme všechno prozkoumali a poctivě si poklad rozdělili. Ale to nebyl konec. Nebyla by to totiž pořádná noc ve školce bez noční pyžamové diskotéky! Navlékli jsme si svítící náramky a tancovali až do noci.

Ráno jsme pozvali maminky a tatínky na kafíčko a na snídani a povídali jsme jim, co jsme všechno zažili!

Ještě jednou děkujeme všem rodičům za spolupráci, bez vás by to nešlo!

Bc. Michaela Patáková, učitelka 3. třídy