Projektový den – Envicentrum pro krajinu Vysoké Pole 13. 05. 2019

Dne 13.5. se nejstarší děti z 2. a 3. třídy zúčastnily projektového dne v Envicentru Pro krajinu ve Vysokém poli. Uprostřed krásné valašské přírody pro ně byl nachystán program, zaměřený na dvě témata.

Během prvního z nich „Na statku“ se děti dozvěděly, jaká zvířata na statek patří, jak se o ně staráme nebo jak se liší hospodářské zvíře od domácích mazlíčků. Děti ocenily zejména prohlídku celého statku. Dokonce viděly, jak se líhnou kachňátka z vajec, na vlastní oči si prohlédly koně, oslíky, ovce, kozy, králíky – no zkrátka všechna zvířata, která na statek neodmyslitelně patří.

Druhá část s názvem „U nás doma na kompostu“ přiblížila dětem význam půdy a její vznik prostřednictvím kompostování. Poutavou formou se děti seznámily se životem žížal a jiných půdních živočichů, které si dokonce ve skupinách nasbíraly a poté je pod lupou pozorovaly.

Na závěr pro nás bylo přichystáno velké překvapení. Čekala nás jízda koňským povozem po vesnici. Děti byly tak nadšené, že se nás snažily přesvědčit, abychom dojeli až do Zlína.

Celý projekt, který byl realizován díky Šablonám 2, jsme si všichni moc užili a určitě se za zvířátky ještě někdy vrátíme.

Bc. Šárka Kupčíková, asistentka pedagoga 1. třídy