Projektový den – exkurze do ZOO Lešná 24. 05. 2019

Všechny naše děti měly vyjímečný výlet do ZOO.

Ptáte se proč vyjímečný? Protože to nebyla jen tak obyčejná návštěva! Dětem jsme přichystali zajímavý den z projektu Šablony 2.

Při vstupu nás přivítal pan Divílek, pracovník ZOO, který nám dělal průvodce a své bohaté zkušenosti a poznatky ze světa zvířat nám v zajímavém vyprávění postupně předával.

U každého stanoviště dal dětem možnost, aby i ony sdělily co vědí nebo se zeptaly, co je zajímá.

Naše první zastavení bylo u tučňáků, následovalo kontaktní setkání s rejnoky.

V zámku provázela pracovnice, která měla bohaté zkušenosti s dětmi, protože mnoho roků působila jako učitelka v MŠ. Dětem dávala hádanky, trpělivě jim odpovídala a zastavila se tam, kde to děti zaujalo.

Viděli jsme také „Rumburaka“, jak děti nazvaly velkého krkavce a mnoho dalších zvířátek.

U výběhu žiraf jsme obdivovali jejich výšku, u klece s výrem zase schopnost pohybu hlavou téměř dokola.

Antilopky se v naší blízkosti klidně procházely, opičky se pěkně předvedly.

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál, čas rychle plynul a my jsme musely vrátit k autobusu a do školky. Vždyť paní kuchařky už na nás čekaly s obědem.

Mgr. Květa Žůrková, učitelka 1. třídy