Den Země na Burešově 25. 04. 2019

S dětmi 1.,2. a 3. třídy jsme se při příležitosti Dne Země vydali na Burešov, kde pro nás milovník červených jablíček, skřítek Umpalumpa, připravil spoustu zábavných a ponaučných úkolů.

Vyzkoušeli jsme si třídit odpad, podle stínů přiřazovat předměty, naučili se o koloběhu vody a její skupenství, ohmatali si poslepu materiály, které nebylo vůbec lehké uhádnout, podle obrázků museli děti popovídat, zda se jedná o situaci, která je pro nás/zvířata/planetu bezpečná a která nebezpečná, skládali jsme puzzle, zopakovali si jarní květinky, jak je včelky opylují a proč? Nakonec sadily děti semínka a řekli si, co potřebuje, aby se mu dařilo. Květináček si za odměnu odnesly do školky a s paní učitelkou budou pozorovat změny.

Počasí nám přálo a den jsme si všichni náramně užili.

Vendula Fryšarová, učitelka 3. třídy