Putování Jablíček do kouzelného lesa za lesním skřítkem 14. 10. 2021

Ve čtvrtek si děti ze třídy U Jablíčka připravily batůžky na cestu do kouzelného lesa. Hned ráno se zapojily do tvoření lesních skřítků ze šišek. Než jsme se vydali na cestu, děti skřítkům slíbily, že jim z lesa přinesou drobný dáreček.

Čekala nás zajímavá cesta za lesními skřítky na Jižní Svahy. Když děti dorazily do cíle, skřítci nás vítali a lákali k dalším aktivitám. Děti si vyzkoušely chůzi se zrcátkem, kdy pomocí zrcátka pozorovaly, co se děje v korunách stromů. Připadaly si jako veverky na větvích. Následovalo velké tvoření domečků z přírodního materiálu pro droboučké skřítky. Nechybělo krátké občerstvení.   Děti správně odpovídaly na lesní otázky skřítka Lipánka. Dokázaly vyjmenovat mnoho živočichů, kteří se v lese pohybují různým způsobem – létání, plazení, běh nebo skok. Pozorovaly stromy různých druhů a ty nejsilnější zkoušely obejmout. Cestou hledaly zajímavé lesní dárky pro své šiškové skřítky, které zanechaly ve třídě.

Dopoledne v lese rychle uběhlo a my jsme si slíbili, že se do kouzelného lesa za skřítky zase někdy vrátíme.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy