Mrkvičkový den ve třídě U Sluníčka 07. 10. 2021

Ve čtvrtek ráno jste mohli vidět, že některé děti chodily do školky s mrkví. Možná jste si říkali, že nesou jídlo pro králíčka, kterého mají ve třídě. No, škoda, že to není pravda, toho králíka bychom ve třídě chtěli. Děti měly Mrkvičkový den a ten den se kolem mrkviček všechno dělo.

Nakrájeli jsme si mrkev na kolečka a už jsme měli tiskátka. A tak jsme si obtiskováním vyrobili všichni mrkvičku. Následovaly zábavné hry s mrkví. Kam jste se podívali, všude ležela mrkev. Byla to veliká mrkvičková dráha od herny přes třídu až do šatny. Víte, že s mrkví se dá i tancovat? Při moc pěkné písničce jsme si to vyzkoušeli. Pak jsme šli na návštěvu do naší kuchyně. Paní kuchařka Dášenka nám pomohla těch moc mrkví nastrouhat a my jsme si pak ve třídě každý sám vyrobili vlastní mrkvičkový salát s přidáním cukru a citrónové šťávy. To byla dobrota!

Jana Sedláčková, učitelka 2. třídy