Indiánský den 24. 06. 2021

Na čtvrtek 24.6. se všechny děti z naší školky moc těšily. Ale nejen to, také měly plno myšlenek na to, jakou si doma vyrobí čelenku, s kterou tento den půjdou do školky. Jaký by to byl indián, kdyby neměl na hlavě pírka všech možných velikostí a barev v podobě čelenky. Program začal hned ráno. Děti se naučily indiánský pozdrav, zazpívaly si písničku o indiánech, stavěly si osady, kde nechybělo teepee. Pomalovaly si pravé husí brko, které darovaly na čelenku náčelníkovi. Nechyběl koutek „kosmetiky“, v kterém si děti vyzdobily obličej mnohdy k nepoznání. Druhá část proběhla venku na školní zahradě. Na naše indiány čekalo 12 her, jejichž prostřednictvím se děti seznámily se životem indiánů. Musely zkrotit mustanga, zkoušely rýžovat zlato ve vodě, viděly kouzelné písmo formou úplného kouzla apod. Pokud chcete vědět, co všechno naši malí indiáni zažili, tak se běžte podívat do 1.patra na hale na nástěnku. Na závěr musely najít poklad, který jim přichystal náčelník jako poděkování za ta krásná namalovaná pírka na jeho čelenku, které mu děti ráno zhotovily. Počasí nám opravdu přálo až moc a horké sluníčko dětem vytvořilo krásný opálený nádech kůže, takže už vypadaly jako opravdoví indiáni. Pro nás teď bude největší odměnou, když budou na tento den dlouho vzpomínat.

Jana Sedláčková, učitelka 2. třídy