Hrátky s vodou ve 3. třídě 18. 06. 2021

leze ráček po řece.

Leze zpátky, nohy krátký

a přece nám uteče.

U Jablíček jsme si celý týden povídali o sladké vodě v řekách, v rybnících, jezerech ale také o slané vodě v mořích a oceánech. Děti znají mnoho sladkovodních i mořských živočichů. Mnohé živočichy umí pojmenovat na ilustracích v encyklopediích.

V pátek dopoledne si děti přinesly do školky vodní pistolky, konvičky, cedníky, naběračky, nálevky, vodní mlýnky a jiné předměty vhodné pro hrátky s vodou. Na školní zahradě si vyzkoušely na vlastní kůži, co všechno voda dokáže. Společně přelévaly, nalévaly, cedily, stříkaly a dováděly s vodou v nádobách. Plnily písečná jezírka a koryta řek, které nejprve z písku samy zbudovaly.

Děti dobře vědí, že voda je pro život nejdůležitější. Vědí také, že voda přináší spoustu zábavy, legrace i poučení.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy