Koloběh vody 27. 04. 2021

Ve 2. třídě U Sluníčka jsme si povídali o tom, jak chráníme naši přírodu. Nejdříve jsme si řekli, jak se chováme v přírodě a jak o ni pečujeme. Rovněž jsme mluvili o čistotě vzduchu a vody. Jeden den jsme věnovali koloběhu vody. Děti to velmi zaujalo. Prováděli jsme několik pokusů. Ukázali jsme si, jak se odpařuje voda vlivem tepla, a zkusili jsme si filtrovat špinavou vodu. Vyrobili jsme si trochu deště obtiskováním prstu namočeném v barvě. Ale nejen to. Museli jsme dobře ty kapky deště i spočítat. Největší překvapení nás čekalo na zahradě. Děti si donesly ponožku, PET lahev s uřezaným dnem a připravili jsme si jarovou vodu. A pokus mohl začít. Podívejte se na naše fotky, kolik „mraků“ jsme si foukáním do lahví vyrobili! Byla to dobrá zábava. Ještě že z těch našich mráčků nezačalo doopravdy pršet. Hodně dětí tento pokus pak ukázalo doma svým rodičům a sourozencům. Bylo to prostě bezva.

Jana Sedláčková, učitelka 2. třídy