Jablíčka opět spolu ve školce 15. 04. 2021

Tento týden děti opakují to, co se učily a dělaly doma s rodiči nebo prarodiči v době, kdy byla MŠ uzavřena.

Pomocí her jsme si zopakovali barvy, čísla, písmenka a geometrické tvary. Užili jsme si hodně legrace především, když jsme rozbíjeli skořápky pro slepičky. Nebylo to však tak jednoduché. Děti nejprve musely poznat a pojmenovat geometrický tvar, aby mohly rozbít skořápku kladívkem. Tvary jsme poznávali i po hmatu.

Na poznávání čísel a počtu jsme dělali také spoustu činností. Např. jsme spojovali počet teček na kolíčku s daným číslem, spojovali jsme také naše oblíbená céčka a zároveň si procvičili matematické pojmy „tolik – kolik“, např. zapoj tolik céček, kolik je teček, případně zapojování podle čísla. Děti ale nejvíce bavila hra s kamínky, kdy jsme se učili i ohleduplnosti ke kamarádům a trpělivosti.

A jako budoucí školáci jsme si procvičili i písmenka. Děti rozkládaly slova na slabiky, určovaly nejen počet slabik, ale i hlásku na začátku a na konci slova. Ideální na procvičování je hra slovní fotbal, kterou si s dětmi můžete zahrát doma nebo třeba cestou do MŠ.

Paní učitelky ze třídy U Jablíčka