Jablíčka v maskách „Co dům dal“ aneb Karneval a povolání 11. 02. 2021

Karneval ve třídě U Jablíčka byl letos zajímavý tím, že děti ráno přicházely ustrojeny v originálních kostýmech, které se nedají koupit. A protože jsme v minulém týdnu poznávali nejrůznější profese, objevili se ve třídě zdravotníci, policisté, včelař, zvěrolékař, břišní tanečnice, zpěvačka, ošetřovatel zvířat v ZOO, hasič, paní provádějící tetování, voják z povolání. Děkujeme všem rodičům za aktivní zapojení do přípravy velmi zdařilých převleků, které byly pro děti nejen zdrojem zábavy ale také poučení. K masopustním tradicím patří dovádění masopustních fašanků s pochováváním basy. Děti se seznámily s lidovou tradicí a na závěr při pochovávání basy (kytary) každý vyslovil, co jej nejvíce trápí a co by si přál, aby se změnilo. Mnohé děti moudře vyjádřily přání, aby už skončilo smutné období pandemie. Celé dnešní dopoledne bylo spojeno s reprodukovanou i živou hudbou - akordeon (harmonika) měl svůj den.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy