Dělání, dělání - týden plný práce U Jablíčka 05. 02. 2021

Tento týden jsme si ve třídě U Jablíčka povídali o povolání. To nám však bylo málo a tak jsme se rozhodli některá povolání a řemesla si vyzkoušet na vlastní kůži. Během týdne jsme se díky hrám a písničkám seznámili s prací ševce, kominíka, kováře, pekaře a mnoha dalších.

Ve středu jsme si vyzkoušeli práci pekaře, kdy jsme pekli housky v Pekárničce u jablíčka. Paní kuchařky nám připravily těsto, které jsme nechali nakynout a poté jsme už pletli houstičky. Děti si mohly vybrat, jestli chtěli své houstičky posypat mákem, kmínem nebo sezamem. Práce pekaře se dětem moc líbila.

Ve čtvrtek a v pátek nás navštívily maminky dětí. Nejprve se 3. třída přeměnila v kadeřnický salon, kdy jsme byli svědky stříhání chlapce a následně paní kadeřnice vytvořila krásné účesy malým modelkám.

Další den se třída U Jablíčka přeměnila na poštu, kdy si děti nejprve vyrobily obálky, do kterých vložily obrázky a následně nadepsaly adresáta. Poté nám pracovnice pošty vyprávěla o práci za přepážkou, vysvětlila, jak to chodí s dopisy i balíky. Každé z dětí dostalo metr, kterým se měří velikost balíku. Mohly si také prohlédnout poštovní známky.

Během týdne si děti ušily vlastní peněženky.  Vyzkoušely si tak i práci švadlenky.

Třída U Jablíčka zažila krásný týden plný nových zážitkům, a tak bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat všem rodičům, kteří se do programu jakkoliv zapojili.

Mgr. Petra Šustková, učitelka a asistentka pedagoga 3. třídy