Čokoládový den ve 2. třídě u Sluníček 27. 01. 2021

V naší třídě si tento týden povídáme o povolání. Přemýšleli jsme, jaké povolání bychom si vyzkoušeli. Volba byla jasná, zvítězil cukrář. Tak jsme si řekli, že si vyzkoušíme udělat vlastní čokoládu. Potřebovali jsme k tomu spoustu dobrot. Máslo, čokoládu na vaření, sušené mléko. Děti si teplou čokoládovou směsí plnily formičky a přitom se rozhodovaly, jakou příchuť bude jejich čokoláda mít. Mohly si udělat kokosovou, ořechovou nebo lentilkovou. Co myslíte, kterou dělaly nejvíce? Lentilkovou! Naplněné formičky jsme dali do mražáku a druhý den jsme čokoládky z formiček vyklepli. A dál už bylo jen mlaskání a čokoládové hnědé pusy. Dětem se naše hra na cukráře moc líbila a určitě si ji budou chtít vyrobit i doma.

Jana Sedláčková, učitelka 2. třídy