Malí herci ve třídě U jablíčka hrály velké divadlo „Rukavička“ 22. 01. 2021

Užíváme si zimního času se sněhem i s povídáním o lidech i zvířátkách v zimě. Děti mají hodně rády pohádky. Proto pozorně naslouchaly četbě zimní pohádky „ Rukavička“. V pohádce se vypráví o rukavičce, kterou ztratil dědeček v lese. Do rukavičky se postupně nastěhovalo až devět zvířátek z lesa. Děti nemohly uvěřit, že by se do takové malé rukavice mohlo vejít tolik zvířátek. A tak vznikl nápad, zahrát si o zvířátkách a rukavičce divadlo. Děti si rozdělily mezi sebou divadelní role, postavy zvířátek a dědečka.  Paní učitelky připravily překvapení – jednu obrovskou rukavičku. Následovala překrásná scénka, do které byly zapojeny všechny děti.  A co bylo nejzajímavější, do naší rukavičky se vešla všechna zvířátka a ještě trošku místa zbylo. Kdyby zvířátka nevyplašil dědečkův pes, jistě by tam zůstala celou zimu.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy