Projekt „Vědecký den“ 18. 01. 2021

To, že je věda skutečně zábava, si postupně vyzkoušeli Vodníčci, Sluníčka i Jablíčka. Budoucí vědci a vědkyně měli už po příchodu do školky přichystána stanoviště, která byla zaměřena například na vzlínavost vody, magnetickou přitažlivost nebo propustnost světla. Potom už přišly na řadu o něco složitější pokusy, při nichž byl kladen důraz i na to, aby děti poznaly správný postup a pomůcky, které k pokusům náleží. Přestože to byla pořádná fuška (tak už to zkrátka s vědeckou prací je), všechno jsme si pořádně užili. Úspěch měla zejména  „mávající rukavice", která se dokázala nafouknout bez našeho dechu - využili jsme reakce, která vznikla při smíchání jedlé sody s octem.

Neustála fronta se tvořila u fotostěny, kde se děti mohly na malou chvíli stát Albertem Einsteinem, kterého děti ze 3. třídy nazvali důvěrně Bertík :). U fotografií jsme zůstali i po dokončení všech pokusů, kdy jsme využili Instax. Sledovali jsme, jak se pořízená fotografie postupně vybarvuje a dozvěděli jsme se, že fotky jsou vlastně taky docela věda.

Na zahradě pak bylo úkolem udělat hromadu sněhu ve tvaru sopky, ze které díky pokusu tryskala červená láva. Musím říct, že to byly skvělé tři dny a už teď se těším, co spolu s dětmi objevíme přiště.

Všem malým vědcům z první, druhé a třetí třídy děkuji za odbornou a nenahraditelnou spolupráci.

Bc.Šárka Kupčíková, učitelka 1.třídy