Strašidelný den 03. 11. 2020

V úterý 3.11.2020 proběhl u nás ve školce STRAŠIDELNÝ DEN a na děti čekaly přímo hrůzostrašné úkoly.

U Vodníčků děti nepřivítala paní učitelka, ale čarodějnice, která jim ukázala různá stanoviště: krmení kouzelné dýně, stavbu hradu pro duchy, pavoučí závody, skládání kostlivce, motání pavučiny a každý si namaloval vlastní příšeru. Nakonec čarodějnice svolala děti do kruhu a naučila je několik kouzel. No schválně, umí běžný smrtelník nafouknout balonek pomocí kouzelného lektvaru?

Ve druhé třídě U Sluníček bylo slyšet hlasité kvákání - děti totiž lovily žáby. Také si vyzkoušely poskládat kostlivce, složit dýňové puzzle, proběhnout pavoučí slalom, počítat dýně a čekala na ně i speciální hudební pavučina.

Myslíte, že U Jablíček už děti nemohlo nic překvapit? Právě naopak! Každé dítě se proměnilo v bezhlavého rytíře, který musel svým "kopím" strefit cíl. Dál lovily pavoučky, které přenášely na kostře ruky a připevňovaly je do pavučiny. U pinkání dýní (nafukovacích balonků) do zahrádky se naše "malá strašidla" pořádně vydováděla. Nechyběl dokonce ani dětský golf.

Pořádně se soustředit bylo potřeba u čarodějnického i dýňového pexesa, sestavování zámku pro strašidla podle předlohy, přiřazování tvarů a matematických úkolů.

Všechny děti si postupně prošly úkoly z první, druhé i třetí třídy a zvládly je na výbornou, takže na ně čekala odměna v podobě strašidelné medaile.

Na závěr nás ještě vyrušily podivné zvuky z tajemného sklepa, ve kterém jsme objevili zvláštní stopy. Ty nás dovedly až ke kostlivci. Zjistili jsme, že není zlý. Právě naopak - dokonce nám přichystal sladkou odměnu.

Celý Strašidelný den jsme si všichni náramně užili a už se těšíme na příští rok.

Bc. Šárka Kupčíková, učitelka 1. třídy