Pondělní povinné předškolní vzdělávání pro děti z 3. třídy U Jablíček 14. 09. 2020

Úkol na dnešní den 14. 9. 2020 pro předškoláky ze třídy U Jablíček:

Popis: Shape Puzzle: House (b/w) easy - Cut out the shapes and arrange them into this shape of a house.

Milé děti, dnes budeme všichni potřebovat šikovné prstíky, protože nás čeká další zajímavý úkol.

1. Popros rodiče, aby ti nachystali dva čisté bílé papíry a lepidlo.
  2. Jeden papír si zatím odlož. Budeš ho potřebovat až za chvíli.
  3. Na druhý papír nejprve uděláme co nejvíce barevných čar z vrchu dolů a pak zleva doprava. Vznikne nám jakoby mřížkovaný barevný papír. Snažte se vyplnit celou plochu papíru.
  4. Nyní pokreslený papír odložte stranou a vezměte si do rukou bílý papír. Dokážete bílý papír natrhat na úzké dlouhé pásy? Poproste rodiče nebo staršího sourozence, ať vám poradí jak na to. Důležité je, aby vaše prstíky byly hbité a silné. Proužků budeme potřebovat hodně, tak se musíte snažit. Všechny proužky si dejte na hromádku.
  5. Znovu si před sebe položte papír, který jste pokreslili barevnými čarami.
  6. Na připravený papír zkusíme pokládat pásky bílého natrhaného papíru tak, aby nám vznikl obrázek domečku. Pokud nevíš jak, máš zde nápovědu – domeček ze zápalek. Ale jak známo, zápalky dětem do rukou nepatří, tak my raději budeme pracovat s proužky papíru. Víš, proč dětem do rukou zápalky nepatří?

7. Máte-li doma lepidlo, sestavený domeček z bílých natrhaných pásků přilepte na barevný podklad. Nemáte-li lepidlo, je to škoda, ale nevadí. Dejte si všechno do složky. Ve školce si domeček nalepíte.

8. Vyzkoušíme, jak umíte správně foukat do papíru. Vezměte si jeden zbylý natrhaný proužek papíru a pokuste jej zmačkat do malé kuličky. Papírovou kuličku položte na stůl před sebe. Nadechněte se a foukněte do papírové kuličky tak, abyste ji odfoukli co nejdál od sebe. Můžete to zkusit pomocí brčka. Také můžete udělat soutěž se sourozencem, kdo dál dofoukne.

9. Zkusíme rozkládat slova na slabiky: DŮM, DOMEK, DOMEČEK  - slova vytleskávejte.

10. Poproste rodiče, aby na opačnou stranu papíru, na kterém máte nalepený domeček, napsaly slova, které jste před chvílí rozkládali na slabiky a vytleskávali. Pod každé slovo udělej tolik puntíků, kolikrát tleskneš.

11. Jestli se ti hra se slovy líbila, můžeš vytleskávat i jiná slova – třeba: STŮL, STOLEK, STOLEČEK nebo KŮŇ, KONÍK, KONÍČEK…

12. Nezapomeň si splněný úkol uložit do složky. Až se sejdeme v naší třídě, dostaneš velikánskou hvězdičku.

Protože dnes krásně pracuješ, poslechni si za odměnu píseň O DĚLÁNÍ.

Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř

Když máš srdce zjihlé, když máš potíže,
tak dej cihlu k cihle, těsto do díže.
Upeč třeba chleba, postav třeba zeď,
žal se krásně vstřebá, začni s tím hned teď,
začni s tím hned teď.

Dělání, dělání, všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.
Dělání, dělání, to nám úsměv zachrání,
dělání, dělání je lék.

Možná u vás doma někdo umí hrát na kytaru. Pak není nic jednoduššího, než si zazpívat píseň s doprovodem kytary.

Přeji Ti pěkný den. Těším se, že se brzy uvidíme.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy