Páteční povinné předškolní vzdělávání pro děti z 3. třídy U Jablíček 11. 09. 2020

Úkol na dnešní den 11. 9. 2020 pro předškoláky ze třídy U Jablíčka:

1) Dnes si zahrajeme na malé počtáře. Umíš spočítat, kolik je vás doma? Kolik je u vás doma dětí a kolik dospělých?

2) Vezmi si papír a tužku. Papír přelož na půlku. Potom papír znovu otevři. Papír máš rozdělený na dvě poloviny. V místě, kde je papír přepůlený, udělej dlouhou rovnou čáru.

3) Na levou stranu papíru nakresli tolik malých jablíček, kolik je doma dětiček. Na pravou stranu papíru nakresli tolik velkých jablíček, kolik je u vás dospělých osob.

4) Kterých jablíček je více?  Možná máš na obou stranách stejně. Spočítej všechna jablíčka dohromady. Kolik jich máš? Je všech jablíček stejně, jako vás doma?

5) Otoč list na opačnou stranu. Zase udělej uprostřed papíru dlouhou čáru tužkou. Poznáš pravou a levou stranu? Na levou stranu nahoru zkus nakreslit velký čtverec a pod čtverec dolů nakresli kruh. Pravou stranu nechej zatím prázdnou.

Popis:

PPopis:

6) Popros maminku, tátu nebo staršího sourozence, aby ti předkreslili fixou na barevný nebo novinový papír čtvereček a kolečko. Vezmi si nůžky a pak sám tyto předkreslené tvary vystřihni přesně podle čáry.

7)Nyní si s vystřiženými tvary zahrajeme: Polož do levé dlaně kolečko. Máš to správně? Polož na pravé rameno čtvereček. Máš to správně? Polož na pravou nohu kolečko i čtvereček. Máš to správně?

8) Na volnou stranu papíru budeš lepit čtverec a kolečko, které už máš vystřižené z barevného či novinového papíru. Čtverec umísti vpravo nahoru. Kruh umísti vpravo dolů. Máš to správně? Vešlo se ti všechno na papír? (Nemáš-li doma lepidlo, stačí tvary na správnou stranu přiložit.)

9) Kolik geometrických tvarů máš celkem na papíře? Spočítej dohromady nakreslené i vystřižené. Na papíře do pravého rohu dole udělej tolik puntíků, kolik máš dohromady všech geometrických tvarů.

10) Rozhlédni se po celém bytě a vyjmenuj všechny věci doma, které mají tvar čtverce. Popros maminku nebo tátu, ať napíšou na volné místo vedle nakresleného čtverce, co jsi doma objevil – co jsi vyjmenoval.

11) Ještě jednou se rozhlédni a vyjmenuj co je doma kulaté. Opět popros rodiče, aby všechno co vyjmenuješ, napsali vedle nakresleného kolečka.

12) Nyní si celý splněný úkol vlož do složky, kterou máš od včerejška připravenou. Až se naše školička otevře, všechny splněné úkoly odměníme hvězdičkou. Jsi šikulka jako pilná včelka.

Milé děti, přeji Vám všem krásný den a stále na Vás myslím!

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy