Zábavné úkoly s Jackiem pro 2.třídu - 4. část 11. 09. 2020

Ahooooj děti,

zdraví Vás Jackie, je mi po Vás už opravdu smutno.  Chodím si tady tak po třídě, občas si něco uvařím v kuchyňce, postavím si hrad z kostek nebo si zajdu do kadeřnického salonu, kde si vyfoukám těch pár chlupů, co mám na hlavě J  Z herny se jdu projít do třídy a tam si všimnu Vašich značek, které máte pověšené u učitelského stolu.

Zkuste si děti vzpomenout, jaké značky my máme ve třídě.  Popřemýšlejte a zkuste je vyjmenovat, vytleskat a určit první písmenko ve slově a ti šikovní můžou zkusit určit i poslední písmenko. Třeba značka domeček  -  vytleskáme slabiky – a určíme první a třeba i poslední písmeno.

Klientské centrum v aplikaci Domeček

Jééjda děti vy jste šikovní, ve školce mi povíte, na kolik značek jste si vzpomněly.  Teď si vemte do ruky neviditelnou tužku a zkuste si ve vzduchu nakreslit svoji značku. Poté si vezměte papír, pastelky nebo barvy a nakreslete si přes celý papír jednu velkou Vaši značku a poté si ji vybarvěte a kdo zvládne tak i vystřihne.

Dětičky, mám jeden velký úkol pro maminku nebo tatínka. Ať Vám nakreslí na papír Vaši značku a pak ji rozstřihne na několik kousků.  Ty zavři oči! ( ne že budeš šulit a jedním očkem se dívat) J Maminka ty ústřižky schová po pokoji a ty je pak musíš hledat a správně poskládat a nalepit na papír.

Holky, kluci, dívejte se na tento obrázek, ten jsem našel v naší nové knihovničce v herně. Bedlivě se na něj zadívejte a maminka nebo tatínek vám bude dávat otázky, jako které zvířátko je před, za, uvnitř, na nebo vedle….a pokud to zvládnete bez chyby tak si zasloužíte velkou 1, kterou si můžete nakreslit na dlaň.

A protože jsme teď moc pracovali, soustředili tak se zkusíme trochu protáhnout, co vy na to?

Když já se natáhnu,               stoj na špičkách, vzpažit

až na strop dosáhnu.

Když já se skrčím,                   dřep

vysoko skočím.                       výskok

Když já se zatočím,                točení kolem vlastní osy

celý svět roztočím.

Když já si lehnu ,                    leh na záda

Ani se nehnu.

Ale žádné lenošení…..pěkně vyskočíme  a poprosíme maminku, ať nám pustí pořádné CVIČENÍČKO.

Tak jste si krásně zacvičili, zopakovali značky, které máme u nás ve školce. Ale děťátka, značky jsou všude kolem nás, například v dopravě nebo taky v lese. Kdo může, zajděte na procházku do lesa a hledejte na stromech označení a maminka nebo tatínek vám vysvětlí, k čemu slouží. U toho můžete pozorovat stromy a říkat si tuto krásnou básničku.

Já, Jackie, se s Vámi děti loučím, jdu si odpočinout a budu se moc těšit na Vaše zážitky z plnění všech úkolů.

Ahoooojjjj    J

Bc. Veronika Tesařová, učitelka 2. třídy