Povinné předškolní vzdělávání pro děti z 3. třídy U Jablíček 10. 09. 2020

V rámci distančního vzdělávání budou pro všechny nejstarší děti ze třídy U Jablíčka připraveny úkoly. Děti, které se připravují v tomto školním roce k zápisu do ZŠ, budou s rodiči plnit denní úkol. Po znovuotevření mateřské školy prosíme o přinesení vypracovaných materiálů k založení do Portfolií dětí.

Úkol na dnešní den 10. 9. 2020 pro předškoláky ze třídy U Jablíčka:

Hádej, hádej hadači, co to může být?

Bydlím v malém jablíčku,
prokousám si chodbičku.
Hubený, jak tkanička
stačí mi malá světnička.
Kdo jsem?

Správná odpověď: Červ.

1. Nakresli odpověď na papír.
         2. Maminka nebo tatínek napíše hůlkovým písmem slovo ČERV na jeden řádek.
         3. Opiš tužkou všechna písmenka podle rodičů na další řádek pod nadepsané slovo.
         4. Dej do kroužku první písmenko ve slově.
         5. Bylo to písmenko „Č“. Znáš jiné slovo, které začíná na „Č“? (ČEPICE, ČESNEK, ČERT…). Jestli chceš, můžeš mamince slova říkat a ona je napíše na další řádek. Ve školce pak budeme porovnávat, kdo vymyslel nejvíce slov začínajících na „Č“.
         6. Uschovej si obrázek i písmenka do složky z papíru, novin nebo z plastu. Rodiče určitě doma nějakou složku najdou. Zítra budeš plnit další úkol, který si opět uschováš do založené složky.

Těším se na Tvůj splněný úkol a hlavně na Tebe.

Alžběta Šebáková, učitelka 3. třídy