Zábavné úkoly s Jackiem pro 2.třídu - 2. část 09. 09. 2020

Milé děti,

Vítám Vás opět další den, spolu s rodičem jste si udělali svoje krásné třídní sluníčko a vzpomínali jste na naše kamarády, kteří musí být doma a já Jackie na Vás moc myslím a bedlivě hlídám naši třídu, stolečky, židličky a všechny hračky.

Děti, vy mě tady tak chybíte, že Vás musím naučit jednu básničku:

Je tu někde kamarád,

Se kterým bych si mohl hrát?

Vedle něj se posadím,

O všem se s ním poradím.

Posadit se vedle kamaráda zatím nemůžeme, ale zkusíme si vedle sebe posadit mamku, taťku, bráchu nebo ségru a popovídej si o našich pravidlech, které máme v naší třídě U Sluníček.

Srdíčkové pravidlo:  Jdi za maminkou a řekněte mamince, tatínkovi něco pěkného, co ji potěší a zeptejte se, s čím chce maminka nebo tatínek doma pomoct.

Hračkové pravidlo: Zajdi do svého pokojíku a podívej se, zda všechny hračky jsou na svém místě, pokud ne tak to hned naprav a ukliď je, ať hračky nejsou smutné.

Stolečkové pravidlo: Zkus nachystat stůl pro všechny v rodině. Buď na oběd snídani, oběd nebo večeři a společně si všichni sedněte k jednomu stolu, ukaž, jak se správně sedí, jak se správně drží příbor, lžíce a společně si dejte nějakou dobrotu.

Šnečkové pravidlo:

Pozor, pozor si dej

a ve školce neběhej

Můžeš lehce uklouznout

A nosík si naťuknout.

Pusinkové pravidlo: Pár kouzelných slovíček, při sobě vždy nosím, nashledanou, dobrý den, děkuji a prosím. Pusinka by se zlobila kdyby škaredě mluvila, raději se usmívá a jen hezká slova povídá.

Ouškové pravidlo: Když někdo něco vypráví, já ho v klidu poslouchám. Až svoji větu dokončí, řeknu co si myslím sám. Zalehni večer s mamkou nebo taťkou do pelíšku a vykládejte si co se Vám ten den povedlo a co zase nepovedlo.

Kapičkové pravidlo: V umývárně šetříme vodou, pouštíme jen tolik, kolik potřebujeme. Jdi s mamkou nebo taťkou do koupelny a umyjte si spolu ruce tak jak se má, aby byli pořádně čisté. A Zkus se řádně utřít do ručníku, abys nebyl jako vodník.

Jackie se prochází po šatně a nestačí se divit, jak někteří kamarádi mají škaredě poskládané věci ve skříňce, tak zkuste si vzít nějaké oblečení a krásně poskládat a uklidit na své místo.

Poslední úkol je si vyrobit letní drink, který si můžete vzít s sebou do školky ukázat Jackie a pak vložit do svého šuplíku.

Enyky, benyky, kluci, holky,

Těšíme se do své školky,

Láry, fáry, třesky plesky

Ať je nám tu spolu hezky.

A ten, kdo si chce s námi zítra hrát, lízátko by si měl nachystat. Těší se na vás Jackie.

Bc. Veronika Tesařová, učitelka 2. třídy