Zábavné úkoly s Jackiem pro 2.třídu - 1. část 08. 09. 2020

Ahoj děti!

V naší třídě U Sluníček bychom si tento týden od 7.9. do 11.9. 2020 povídali o kamarádech, jak se správně k sobě chovat, co se ukrývá v budově celé naší školičky, o vašich značkách. Po víkendu bychom se snažili znovu vzpomenout na jména kamarádů, kteří jsou s námi ve třídě. Určitě by nám v tom pomohl i náš třídní maskot Jackie. Jen si představte, on v té naší třídě zůstal …. Kdo ho teď asi ráno vzbudí tou naší písničkou? Víte co? Zkusíme si tu písničku zazpívat, třeba nás Jackie ve školce uslyší a vstane. Maminka, tatínek nebo starší sourozenec ti mohou připomenout slova.( Náš kohoutek kokrhá, kokrhá, bude brzy ráno. A náš Jackie ospalý, ospalý něco se mu zdálo).

Co to vidím, něco se tam za oknem ve školce hýbe! Podařilo se, Jackie ve školce vstává a říká si: Jejda, kde jsou ti moji kamarádi, já jsem asi něco zaspal! Utíká z herny do třídy , mrkne na hodiny a říká: (můžete říkat s ním)

Tik tak hodiny,

sluníčko vzbudily ,

tik tak ručičky,

vzbudily se holčičky.

Tik tak budíček, vzbudil se i chlapeček.

Můžeme si přitom i zacvičit. Tik tak hodiny – sed na zemi, úklony hlavou vpravo a vlevo, sluníčko vzbudili – ruce vzpažit a protahujeme se, tik tak ručičky –pořád sedíme na zemi, upažíme a otáčíme dlaně nahoru a dolů, vzbudily se holčičky – děvčata vyskočí, kluci tleskají v rytmu, tik tak budíček – sed, předklon a záklon hlavy ,vzbudil se i chlapeček. – kluci vyskočí, děvčata tleskají v rytmu.

Jackie začal být smutný, že je ve školce sám a přemýšlel, jak to udělat, aby byl s vámi. A už na to přišel!
Budeme si spolu hrát a povídat na dálku.

• První si uděláte doma svoji třídu Sluníček. A jak? Jednoduše. Popros někoho staršího doma, ať ti pomůže nachystat žlutou pastelku a co největší papír. Ten si polož na tvrdou podlahu či na stůl. Zkusíme si namalovat sluníčko. Vezmi si správně do ruky pastelku.(rodiče se podívají, zda ji držíš správně). Nejdřív budeme malovat kruhy “Sluníčka“ pastelkou ve vzduchu. Nakresli velký kruh celou paží, předloktím menší a zápěstím malý kroužek. Aby ti to šlo líp, říkej si při tom tuto básničku. Někdo ti ji bude určitě rád pomalu číst.

Kreslím pěkně dokulata a už je tu koule zlatá.

A za malou chviličku, nakreslím paprsky sluníčku.

Teď si vezmi papír a namaluj si velké sluníčko opět při říkance na papír. Když budeš malovat paprsky, tak si zkus vždy u každého paprsku vzpomenout na jméno kamaráda ze třídy a řekni ho nahlas! Pozor je nás 25 ve třídě, tak máš na co vzpomínat. Zkus aspoň 10. Určitě ten tvůj nakreslený paprsek polechtá vysloveného kamaráda na nose!

• Co myslíš? Jaké je sluníčko? Kulaté či hranaté? Podívej se kolem sebe a hledej kulaté tvary. Ukaž je a pojmenuj. Možná mají i barvu. Poznáš ji? Ve kterém ročním období nejvíce/nejméně/ svítí slunce? Kdy vůbec nesvítí slunce?

Tak kamarádi. Už jste si každý udělali doma naši sluníčkovou třídu a mě nezbývá nic jiného, než se s vámi pro dnešek rozloučit. Mějte se moc dobře, ať jste zdraví a veselí. A kdyby někdo šel třeba na písek, tak si může v něm nakreslit sluníčka klacíkem či prstem.  A když to uděláte, tak nám nebude pršet a budeme mít hezky. A to my máme rádi.

Tak zase příště!

Jackie a Jana Sedláčková, učitelka 2.třídy